Po zimowej przerwie roboty budowlane w mieście nabierają tempa. W rejonie Kotelnicy i Gubałówki, które objęte są kompleksową koncepcją uporządkowania kwestii związanych z odwodnieniem, gazyfikacją i remontem dróg, prace prowadzone są równolegle i we współpracy z Polską Spółką Gazownictwa. Po rozstrzygnięciu przetargu Urząd Miasta wyłonił wykonawcę, z którym podpisana została umowa. Prace ruszą niebawem, inwestycja potrwa do końca roku.

Odwodnienie Kotelnicy będzie miało bezpośredni wpływ na użytkowanie ulicy Tatary, która dotychczas zalewana była wodą płynącą z Gubałówki. Po wyeliminowaniu tego problemu, ulica zostanie zmodernizowana oraz częściowo poszerzona. Remont, który rozpoczął się kilka dni temu, zakończy się w drugiej połowie roku. Do tego czasu, ulica będzie częściowo nieprzejezdna.

Prace trwają również na Chłabówce Górnej. Po konsultacji z mieszkańcami termin zakończenia inwestycji został przedłużony do końca roku. Ma to związek z tworzeniem równolegle sieci gazowej. Jej budowa, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców Jaszczurówki, Chłabówki i Cyrhli, jest ważną inwestycją z punktu widzenia walki o poprawę jakości powietrza.